31. marca 2002

Veľkonočný vodácky víkend


29.-31.3.2002/
Konečne väčšia akcia na vode. Účastníci z Trenčína, Bratislavy a Kysuce. Hneď v prvej krčme v Budatíne sme získali ďalšieho vodáka do partie : Maťa z Diviny. Nádherný víkend aj keď skoro bez vody. Ako prvý objekt bola vytypovaná Varínka, kde však žiadná voda nebola. Presun na "Barborke" /Zajkova škoda sto/ na Jazierce pri Ružomberku ani netrval tak dlho. Hneď sme išli na splav Revúcej a to až niekde úplne zhora, kde sme začali splavovať mokré kamene v koryte rieky. To by som naozaj neveril, že také niečo sa dá splaviť. Aj keď za väčšej vody to môže byť pekné.
Večer v krčme pri pivku stál naozaj za to. Sedel som s strede a z každej strany som počul rozprávanie o vode, vlnách a divokých splavoch, pričom som nevedel kde mám skôr natŕčať uši, aby mi niečo dôležité neušlo. Nikto sa nikam neponáhľal a pivo báječne chutilo a stúpalo do hlavy.


Vstávanie pred obedom po prebdenej noci bolo ťažké, ale vízia Starohorského potoka nás postavila na nohy. Nádherný potok s dobrým spádom, umelými stupňami, v ktorých sa dalo poihrať a bazénom za nimi. Tu už bolo vody viac a za väčšieho stavu môžu byť tie stupne celkom "chytľavé". Hrocho tu v malej vode za bazénom jedenkrát vykrysil, škoda takej krysy vo vode po kolená. Večer sme znova fungovali najprv v motoreste a potom na chatke. Dopil sa aj RUM z predchádzajúceho večera. Ďalší deň už bola len pohoda na kanáli v L. Mikuláši, kde sme to dorazili. Vodácky víkend stál za to. Malú vodu vykompenzovali nové kontakty na skautov z Blavy.